Duyurular

07 Nisan 2023 Tarihli İcra Alt Sistemi Yükleme Duyurusu

  1. Elektronik Satış Portalı İletişim Bilgileri sayfasında, 4060 UYAP SMS aboneliği yapılması halinde verilen teklifler ile ilgili olarak SMS geldiği yönündeki bilgi metni ihaleye verilen tekliflere ilişkin SMS gönderilmesi yapısının kaldırılması nedeniyle kaldırılmıştır.
  2. Elektronik Satış Portalı İletişim Bilgileri sayfasında, SMS onay kodu sayısı günde 10 adete çıkartılmıştır.
  3. Elektronik Satış Portalı Çağrı Merkezi Telefon Numarası alanında, İcra Dairesi ve Satış Memurluğu dahili numara bilgilerinin ayrı ayrı gösterilmesinin sağlanmıştır.
  4. Elektronik Satış Portalı İzlediğim İhaleler sayfasında, 6 aydan önce izlemeye alınan ihalelerinde listelenmesi sağlanmış ve en fazla 200 ihalenin izlenebilmesi yönünde kontrol konulmuştur.
  5. Elektronik Satış Portalı Kategoriye Göre Arama sayfasında, ihale bitiş tarihi seçiminde tarih seçim alanının kelime ile arama alanı altında kalması hatası giderilmiştir.
  6. Haciz & Mal & Satış / Haciz Mal ve Satış İşlemleri / Genel Satış Yazıları ekranında, İlan evrak türü, Satış İlanı evrak tipi altında bulunan Taşınır Satış İlanı, Taşınmaz Satış İlanı, Yeni (Esatış) Taşınırın Satış İlanı, Yeni (Esatış) Taşınmazın Satış İlanı şablonlarının isimleri; (Fiziki) Taşınır Satış İlanı, (Fiziki) Taşınmaz Satış İlanı, (Elektronik) Taşınır Satış İlanı ve (Elektronik) Taşınmaz Satış İlanı olarak güncellenmiştir.
  7. Haciz & Mal & Satış / Haciz Mal ve Satış İşlemleri / Genel Satış Yazıları ekranında, Tutanak evrak türü, Satış Şartnamesi ve Tutanağı evrak tipi altında bulunan Taşınır Şartnamesi, Taşınmaz Şartnamesi, Yeni (Esatış) Taşınırın Şartnamesi, Yeni (Esatış) Taşınmaz Şartnamesi şablonlarının isimleri; (Fiziki) Taşınır Açık Artırma Şartnamesi, (Fiziki) Taşınmaz Açık Artırma Şartnamesi, (Elektronik) Taşınır Açık Artırma Şartnamesi, (Elektronik) Taşınmaz Açık Artırma Şartnamesi olarak güncellenmiştir.
  8. Haciz & Mal & Satış / Haciz Mal ve Satış İşlemleri / Genel Satış Yazıları ekranında, Kişi ve Kurumlara Bildirim evrak türü altında bulunan Yeni (Esatış) Gazete Satış İlanı evrak tipinin ve bu evrak tipi altında bulunan Yeni (Esatış) Taşınırın Gazete Satış İlanı ve Yeni (Esatış) Taşınmazın Gazete satış İlanı şablonlarının isimleri; Gazete veya İnternet Haber Sitesi İlanı (evrak tipi), Taşınır Gazete veya İnternet Haber Sitesi İlanı, Taşınmaz Gazete veya İnternet Haber Sitesi İlanı olarak güncellenmiştir.
  9. 139 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, Adıyaman, Nurdağı, Hatay, İskenderun, Samandağı, Yayladağı, Kahramanmaraş, Afşin, Elbistan, Göksun, Pazarcık, Malatya, Akçadağ, Doğanşehir Adliyeleri ve Borçlu adresi Adıyaman/Merkez, Çelikhan, Samsat, Nurdağı, Hatay Merkez, Antakya, Defne, İskenderun, Arsuz, Belen, Samandağı, Yayladağı, Kahramanmaraş Merkez, Dulkadiroğlu, Onikişubat, Afşin, Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Göksun, Pazarcık, Çağlayancerit, Malatya Merkez, Battalgazi, Yeşilyurt, Arguvan, Kale, Yazıhan, Akçadağ, Doğanşehir ilçelerinde; MTS takip açılışı, İcra takip açılışı  (Avukat portal üzerinden) (nafaka hariç) engellenmiştir. Ayrıca  (Avukat portal üzerinden) başka adliyelerde takip açıldığı halde adresi yukarıda belirtilen ilçeler olan borçlular yönüyle de takip açılamamasına dair kontrol 06.04.2023 tarihinden 01.05.2023 tarihine kapsar şekilde konulmuştur. (06 Nisan 2023 tarihinde ekranlara yansıtılmıştır.)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu